ASHENA.NET

اینترنت هوشمند آشناساختار شبکه هوشمند (Intelligent Network) به گونه اي است که در لايه اي بالاتر از شبکه هاي معمول مخابرات (شبکه تلفني، همراه، ديتا) قرار مي گيرد و مشترکين مي توانند از انواع خدمات آن، به آساني و با سرعت استفاده کنند. اين شبکه از گره هاي سخت افزاري و نرم افزاري تشکيل شده تا با استفاده از پروتکل هاي خاص امکان ارايه سرويس هاي ويژه را براي مشترکين تلفن ثابت و همراه فراهم آورد. یکی از این سرویس ها همین اینترنت هوشمند است که به وسیله آن می توان فقط با اتصال به یک شماره و بدون نیاز به کارت اینترنت و یوزرنیم و پسوورد، به اینترنت متصل شد و هزینه اتصال خود را روی قبض تلفن پرداخت کرد. البته در شهرهای بزرگ شبکه هوشمند امکانات بیشتری را در اختیار کابران قرار می دهد. برای مثال وکلا یا مشاوران می توانند به کمک سیستم مشاوره تلفنی، هزینه مشاوره خود را از قبض تلفن تماس گیرنده دریافت کنند. یا با تماس به شبکه های اطلاع رسانی تلفنی می توان  در قبال دریافت اطلاعات صوتی، هزینه آنرا روی قبض تلفن پرداخت کرد. تلفن های قصه گو یکی از این نوع سرویس ها هستند.
با استفاده از شبکه هوشمند آشنا، کاربران اینترنت می توانند بدون نیاز به نام کاربری و کلمه عبور فقط با داشتن یکی از شماره های اتصال به شبکه هوشمند به شبکه جهانی اینترنت متصل شوند. در این نوع اتصال شماره گیری از خط تلفن ثابت انجام می شود.

ویژگی های مهم شبکه هوشمند:
• نیازی به خرید کارت اینترنت یا اشتراک دیگری نیست.
• هزینه برقراری ارتباط به صورت دوره ای روی قبض تلفن ثابت محاسبه خواهد شد
• تنظیمات برقراری اتصال ساده و به روش Dial up است
• عدم وجود محدودیت زمانی
• قابل استفاده برای کلیه کاربران در هر زمان و هر مکان


شماره های اتصال به شبکه هوشمند آشنا:
9095119090
9095119010
9095119500


مزایای سرویس اینترنت هوشمند آشنا:
1. برخورداری از خطوط دیجیتال E1 با ظرفیتی بیش از 40 لینک که کاربران می توانند با سرعت  56 Kbps به اینترنت متصل گردند.
2. بر خورداری از سیستم های انتقال و ارتباطی پیشرفته   SDH
3. برخورداری از ارتباطات فیبر نوری
4. ارائه پشتیبانی 24 ساعته
5. برخورداری از سه سرشماره مستقل جهت ارائه خدمات
6. اتصال به اینترنت با سرعت kbps 112 ، با استفاده از 2 خط تلفن عادی (یا یک خط تلفن ISDN  و دو مودم معمولی ) با سرعت Kbs 112 به اینترنت متصل شوید ، کافی است دو کانکشن اینترنت با سرشماره های شبکه اینترنت هوشمند آشنا ساخته و با استفاده از 2 مودم و 2 خط تلفن خود همزمان با استفاده از هر دو کانکشن به اینترنت متصل  شوید.
سوالات متداول:

آيا قيمت سرویس I.N در تمام شبانه روز يکسان است؟
■ بله، در تمام ساعات شبانه روز قیمت دقيقه ای 5 تومان می باشد.این مبلغ مصوب و برای تمام شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات یکسان است

ماليات هم به اين مبلغ افزوده مي شود يا خير؟

■ خير، برخلاف سرويسهاي متداول شرکت مخابرات که از مشتري دريافت مي گردد ماليات سرويس I.N مستقيماً توسط شرکت سامان پردازان میبد پرداخت شده و از اين بابت مبلغي از مشتري دريافت نمي شود.

مشتريان از کجا مطمئن شوند که مبلغ همان دقيقه ای 5 تومان کسر مي گردد؟
■ با توجه به اينکه اين مبلغ توسط مخابرات شهرستان محاسبه و در قبض تلفن کاربر اعمال مي گردد، در صورت دريافت ريز مکالمات از طريق مخابرات، کاربران ميتوانند ميزان استفاده خود را کنترل نمايند.

هزينه در کدام قسمت قبض تلفن مي آيد؟
■ در قسمت سرويس هوشمند مخابرات - ای ان.

هزينه مکالمه داخل شهري هم به مبلغ اضافه مي گردد؟
■ بله، متاسفانه سيستم اينترنت هوشمند يزد اينترنت هوشمند نيست. 30 درصد از اين هزينه  از طرف شرکت مخابرات بابت هزينه خدمات کسر مي‌گردد. در سيستم اينترنت هوشمندي که در تهران وجود دارد-يا ساير شهرهاي بزرگ- با جنس اين نوع خدمات يکسان است.

آيا شرکت سامان پردازان میبد وابسته به مخابرات مي باشد؟
■ خير، سرويس I.N با استفاده از شبکه هوشمند مخابرات توسط شرکت سامان پردازان میبد راه اندازي گرديده و محاسبه مصرف و دريافت وجه از روي قبض تلفن توسط شرکت مخابرات انجام مي شود.

Joomlart